Trener bramkarzy
Brief info

Założyciel Akademii Bramkarskiej AS oraz trener bramkarzy Kadry Polski Niesłyszących. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu oraz Wyższej Szkoły Sportu we Wrocławiu w specjalizacji „kompletny rozwój młodego sportowca”. Jako zawodnik występował w Centralnej Lidze Juniorów oraz w 3-cio ligowych klubach. Od 16 roku życia w szerokiej kadrze Stali Mielec, w sezonie 18/19 regularnie włączony do kadry pierwszego zespołu jako trzeci bramkarz. Przygodę z profesjonalną piłką zakończyła poważna kontuzja barku i operacja. Trener od wieku juniora wyjeżdżał regularnie do Niemiec i trenował pod okiem Gregora Pogorzelczyka – trener bramkarzy U17 w Schalke 04. Będąc na zagranicznym obozie Trener Arek pracował z takim fachowcem jak Lothar Matuschak - jest to trener, który "stworzył" Manuela Neuera i wprowadził go do seniorskiej piłki w Schalke.
Trener Arek ma już ponad 5 lat praktyki w szkoleniu młodych bramkarzy, swój warsztat opiera głównie na doświadczeniu nabytym w Niemczech u boku Gregora oraz w Mielcu pod opieką Bogusława Wyparło (359 meczy w ekstraklasie, 3 mecze w reprezentacji Polski, do niedawna wieloletni trener bramkarzy ekstraklasowej Stali Mielec). W październiku 2022 odbył staż w Schalke 04, gdzie mógł zobaczyć jak wygląda szkolenie bramkarzy w Bundeslidze (zarówno młodzieżowej jak i seniorskiej) oraz poznać tajniki funkcjonowania akademii na najwyższym poziomie.
Akademia Bramkarska AS odpowiada za wyszkolenie w 5 podkarpackich szkółkach piłkarskich i ma pod sobą ponad 50 bramkarzy